Wyższy Pułap – wsparcie PR’owe festiwalu muzycznego online.

data: 26.02.2021

Informacja prasowa:
NOWY Indie-rapowy kolektyw z Krakowa – Wyższy Pułap rozpoczyna swoje pierwsze działania! Młodzi, krakowscy Artyści pracują nad projektem z wieloma niespodziankami! Kolektyw zrzesza rozpoczynających karierę wykonawców z nurtu indie-rapu – Atlantydę La5erZuzę Baum, grupę ChodnikovIggy’ego Not Popa oraz Julię Mikę. Każdy z nich wyróżnia się na tle reszty, ale wszystkich charakteryzuje mieszanie gatunków, żywe granie i zabawa słowem. Ideą kolektywu jest wchodzenie na wyższy pułap… razem. Muzycy zapowiadają wspólne utwory, wydawnictwa, merch oraz imprezy. Pierwsza z nich odbędzie się już 26 lutego. Wyższy Pułap Fest odbędzie się w ramach Antraktów krakowskiego Klubu Studio. Koncerty odbędą się bez udziału publiczności i będą streamowane za pośrednictwem portali Facebook i Youtube. Wystąpią debiutujący na scenie Chodnikov, Iggy Not Pop w towarzystwie Julii Miki oraz Atlantyda La5er x ZUZA BAUM. Całość dopełni pełen jazzu, funku i rapu set DJ Wake Up’a. Artyści:

Atlantyda La5er – studenci jazzu, którzy hip hop mają we krwi. Zgrany zespół oraz rapująca i śpiewająca frontmanka tworzą świeże brzmienie z nowatorskim podejściem do klasyki gatunku. Łączą newschool i oldschool soul’u jak i jazz z hip hopem.

ZUZA BAUM to młoda artystka; tekściarka, wokalistka i.. raperka, wkraczająca na polską scenę ze świeżo brzmiącą mieszanką rapu, hip hopu i jazzu. Zuza znana jest m.in. z alternatywnego projektu Atlantyda La5er x ZUZA BAUM docenionego w 2020 roku przez Tak Brzmi Miasto oraz fundację Luneta Nocą. 5 listopada 2020 roku rozpoczęła swoją solową karierę publikując singiel ‚PROJECT AWAY’. 21 stycznia 2021 roku powróciła z drugim singiel pt. ‚CALL BACK’ zapowiadającym pierwsze wydawnictwo Artystki w postaci EP’ki, które planowane jest na przełom marca/kwietnia 2021 roku.

Chodnikov to ciało producencko-wokalne wyhodowane na krakowskich Dębnikach. Muzyczny megazord o czterech głowach. Hip-hopowy gawędziarz, funkowy wodzirej i rockandrollowy hulaka w jednym.

Iggy Not Pop – raper, tekściarz, tata, fan Franka Zappy. Pochodzi z Katowic, mieszka w Nowej Hucie. Jeden z ciekawszych graczy polskiego podziemia wg. portalu Newonce.net. Uczestnik projektu Tak Brzmi Miasto Inkubator 2020. Występował m.in. w legendarnym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK oraz nowohuckiej księgarni Cafe NOWA. W lipcu zeszłego roku razem z duetem producenckim Tap3s wydał płytę “Powiedz Mi Coś Więcej”, na której udzielili się m.in.: z Tymon Tymański, Olaf Deriglasoff, Pjus (2cztery7, Alkopoligamia), Webber, czy Dj Eprom.

Julia Mika – nie-raperka, wokalistka, tekściarka, studentka aktorstwa w Szkole Filmowej w Łodzi, Ślązaczka. Na początku 2020 roku My Name Is New wytwórni Kayax wydało jej singla Dancing w sanatorium, którego producentem jest Mike Johnson

Dj Wake Up – kolekcjoner płyt winylowych, DJ oraz digger, organizator imprez i promotor. Za gramofonami udziela się od 2009 roku. W swoich setach prezentuje mieszankę muzyki disco, funk, soul, afrobeat okraszoną oldschoolowym housem oraz przeróżnymi wynalazkami starszej oraz aktualnej sceny elektronicznej. Od niedawna zajmuje się tworzeniem muzyki elektronicznej służącej wspomaganiu relaksacji oraz medytacji. W 2020 roku wydał własnym sumptem EP, pt. „Somewhere In Un Untold Fairy Tale”, która fizycznie ukazała się na limitowanym dziesięcio calowym winylu i odtwarzana była m.in w Radio WorldWide.Fm oraz Programie 2 Polskiego Radia (Nocna Strefa). W niedalekiej przyszłości planuje realizację kasety magnetofonowej oraz wypuszczenie kolejnej EP.

PRZYKŁADOWY WPIS O FESTIWALU (uptone)

Facebook
YouTube
Instagram