Sadowsky & Grabowski Music feat. Jacek MEZO Mejer, Lubert Tomek, Zuzanna Markiewicz, Robert Sadowski, Doniu – „Ocaleni”

Data wydania: 02.04.2020 r.
Klip: https://youtu.be/JogWuqBHmjI
Streaming: https://mymusicpl.lnk.to/Ocaleni

Informacja prasowa:
Utwór, który powstał jeszcze w 2019 roku jest prezentem dla Zuzanny Markiewicz – podopiecznej Drużyny Szpiku wspierających młode osoby podczas leczenia onkologicznego. Zuza jako niezwykle wrażliwa 16-latka po ciężkim i wyczerpującym leczeniu postanowiła walczyć z chorobą nowotworową w najlepszy możliwy sposób – aktywnie edukując rówieśników w ramach własnej akcji „Nie wycofuj się rakiem” obejmującą wykłady i warsztaty.

Dominik „Doniu” Grabowski i Jacek, „Mezo” Mejer skomponowali i napisali wraz z Sadowsky dla niej utwór do którego zaprosili też Tomka Luberta, od lat zaangażowanego społecznie kompozytora, producenta i gitarzystę ,współzałożyciela takich zespołów jak Virgin, Video oraz Volver. Mimo przeszkód, ograniczeń czasowych, a obecnie także kwarantanny która nie pozwoliła spotkać się artystom na planie zdjęciowym, udało się na początku marca nagrać ostatnie wokale w studio oraz potrzebne ujęcia do klipu.

Szereg pozostałych prac dokonywano zdalnie w różnych miastach i w trzech różnych studiach nagraniowych oddalonych o setki kilometrów od siebie. Na uwagę zasługuje fakt, iż Zuza po raz pierwszy gościła w studio nagraniowym – debiutując wokalnie. Z kolei klip do utworu został zrealizowany tuż przed przymusową blokadą w Polsce z udziałem minimalnej ekipy filmowej, z pełnym zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Jest to pierwszy klip w kraju z tyloma wykonawcami, którego premiera odbywa się w czasie bezwzględnej i utrudniającej życie kwarantanny spowodowanej przez COVID-19.

Uniwersalny wydźwięk „Ocalonych” to efekt połączenia zaangażowanego utworu oraz klipu, którego postapokaliptyczny charakter i elementy odradzającej się natury mają dawać nadzieję i wsparcie. Przede wszystkim osobom zmagającym się z obniżoną odpornością, takim jak pacjenci onkologiczni obecnie jeszcze bardziej narażeni na niebezpieczeństwo. Artyści dedykują też nowy singiel wszystkim nam, podlegającym codziennym ograniczeniom oraz wszystkim służbom aktywnie walczącym z zagrożeniem: od ratowników i lekarzy po pracowników sektorów publicznych codziennie niosących pomoc Polakom.

PRZYKŁADOWY WPIS O SINGLU (All About Music)

Facebook
YouTube
Instagram