Baddie (dollZ)

Baddie to nowy projekt Pauliny Kut – wokalistki zespołu dollZ. Swoją pierwszą odsłonę pokazała w singlu nagranym z zespołem Żywiołak pt. „DZIADY”, tydzień później przeistacza projekt dollZ w Baddie utworem pt. „STONOGA”. Zmiana wizerunku jest odcięciem dotychczasowych działań rockowo/alternatywnych, Baddie jest projektem elektronicznym w wyjątkowym anturażu, ale cały czas psychodelicznym. Baddie nie boi się niczego, eksperymentuje ile fabryka dała. Ona doskonale wie kim jest i co czuje i tyle jej wystarczy. A najbardziej lubi sny… To lalkowate, nademocjonalne, mechaniczne brzmienia pomieszane z elektroniczną nutą. Klimat z lekka upiorny, mroczny jak z bajek Andersena dla niegrzecznych dzieci. Baddie krzyczy, szepta, popiskuje – jak to ludzie. Jednak Baddie ma swój dźwiękowy świat, w którym porusza się jak chce, bez ścieżek (może lewitować albo biec, może leżeć) – może wszystko, jak w bajkach.

Paulinę poznaliśmy w alternatywnym projekcie dollZ, który łączył ze sobą progresywny/psychodeliczny rock z popem. Trampoliną w ich karierze był program „X-Factor”. W 2012 roku w programie „Must be the music” zaprezentowali singiel pt. „Every Street”. Dwa lata później zespół wydał swój debiut fonograficzny pt. „Taa…”. Na EP’ce znalazło się 6 utworów w tym 3 single „Tory” z gościnnym udziałem w teledysku Adama „Nergala” Darskiego, „Czy ktokolwiek?” oraz „Bile Bur Gorne”, który można usłyszeć w programie Przemysława Kossakowskiego pt. „Kossakowski. Szósty zmysł”. Po trzech latach, 24 marca 2017 roku zespół wydał swój długo wyczekiwany album długogrający z 14-stoma utworami pt. „Sz…Sz…Sz…”. Na albumie znalazł się hit z czołówki serialu telewizyjnego „Złomowisko” pt. „Diament Mój”.

Karolina Szczurowska

Karolina Szczurowska to 20-letnia artystka młodego pokolenia, która zadebiutowała w 2018 roku w programie „The Voice Kids” w drużynie Dawida Kwiatkowskiego, dwa lata później wydała swój debiutancki album pt. „KARO” na której znalazło się 10 utworów z czego, aż 5 utworów była singlami m.in. utwór pt. „Poranna” z Antkiem Smykiewiczem. Album zdobył bardzo dobre recenzje od dziennikarzy oraz słuchaczy. Do dnia dzisiejszego utwory grane są w wielu stacjach regionalnych. W 2021 roku Artystka wzięła udział w dorosłej edycji programu „The Voice of Poland” trafiając do drużyny Marka Piekarczyka. Po rocznej przerwie spowodowanej rozpoczęciem studiów medycznych powraca z nowym materiałem, który jest podziękowaniem za dotychczasowe wsparcie odbiorców i jednocześnie zakończeniem pewnego artystycznego etapu a zarazem zapowiedzią nowego wizerunku, który zbliża się wielkimi krokami. Na kanale YouTube Artystki można zobaczyć klip do singla pt. „Kwiatki”, jest to jeden z dwóch singli, który Karolina przygotowała na zakończenie muzycznej ery płyty „KARO”.

Staszek Plewniak

STASZEK PLEWNIAK – wokalista, instrumentalista, producent muzyczny i autor tekstów. Współzałożyciel zespołu FOURS collective, który w półfinale podbił serca jurorów i widzów programu MAM TALENT. Projekt został wyróżniony przez IMiT tytułem „Jazzowego Debiutu Fonograficznym Roku”. Oprócz kariery frontmana ma na swoim koncie wiele współprac jako sideman. Grał u boku takich Artystów jak Kuba Badach, BARANOVSKI. Jako muzyk wystąpił na wielu ważnych festiwalach, m.in. Fest Festival czy Olsztyn Green Festival. W 2021 roku rozpoczyna swoją debiutancką karierę wydając singiel pt. „Rytualny” tym samym zapowiadając autorski album, na którym znajdą się kompozycje z pogranicza POP’u, Funk’u i  Soul’u. 

Facebook
YouTube
Instagram